Dnia 07.08.2017r. Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował komunikat o wznowieniu przyjmowania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego. Środków jest jednak niewiele.

Kwota do rozdysponowania to ok. 67 mln zł. Środki na dofinansowanie wkładu własnego wystarczą dla ok. 2600 wnioskodawców oraz prawdopodobnie pula zostanie wyczerpana w ciągu 1-2 dni. Od 8 sierpnia, czyli dnia dzisiejszego można starać się o dofinansowanie do wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu na mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym.

Poniżej komunikat zamieszczony na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego:

„Szanowni Państwo,

BGK informuje o opublikowaniu w dniu dzisiejszym komunikatu BIP o wznowieniu od dnia 8 sierpnia 2017 r. przyjmowania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla młodych” do momentu osiągnięcia poziomu 100% planowanych wypłat na bieżący rok, a więc do wysokości 746 mln zł. Na dzień wygenerowania komunikatu, do wykorzystania w 2017 r. pozostała kwota 67 mln zł.

Wnioski należy kierować do BGK za pośrednictwem banków kredytujących. W celu uzyskania szczegółowych informacji, dotyczących możliwości i warunków złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego z planowaną datą wypłaty na 2017 r., prosimy o kontakt z wybraną instytucją, współpracującą z BGK w zakresie obsługi rządowego programu „Mieszkanie dla młodych”. Wykaz instytucji dostępny jest na stronie internetowej BGK.”

 

 

opracowała Natalia Witek

Dodaj komentarz