Wielu z nas potrzebuje gotówki na zakup samochodu, remont czy wymarzone wakacje. Każdy z nas ma inne potrzeby, wtedy zaczynamy się rozglądać za różnymi rozwiązaniami. Jednym z nich może być kredyt gotówkowy. Proces jest o wiele prostszy i szybszy niż w przypadku kredytów hipotecznych.

Który bank wybrać?

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest udać się do zaufanego eksperta finansowego, który podczas spotkania przedstawi nam wszystkie dostępne oferty i pomoże w wybraniu najkorzystniejszej oraz przeliczy zdolność kredytową. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, ponieważ nie musimy chodzić od banku do banku oraz nie zrobimy sobie zbędnych zapytań w BIK. Takie działania mogą niestety spowodować, że pojawią się trudności w wynegocjowaniu korzystnej oferty a co gorsza w uzyskaniu jakiegokolwiek finansowania.

Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o kredyt?

Konieczne jest podpisanie i uzupełnienie wniosku kredytowego wraz z resztą dokumentacji wskazaną w checkliście przez dany bank. Bez tego zawnioskowanie o kredyt będzie nie możliwe. Konieczne będzie również zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach od pracodawcy oraz dowód osobisty. Oczywiście w trakcie procesu analityk w danym banku może dodatkowo poprosić o jakiś dokument jednak jest to kwestia indywidualnego podejścia do danej osoby.

Kiedy następuje podpisanie umowy?

Po złożeniu do banku wszystkich wymaganych dokumentów oraz dostarczeniu ewentualnych braków w dokumentacji wyznaczonych przez analityka w banku zostaniemy poinformowani od naszego eksperta finansowego bądź bezpośrednio od pracownika banku o ostatecznej decyzji kredytowej, dopiero wtedy możemy się umówić w dogodnym dla nas terminie na podpisanie umowy. Cały proces od momentu podpisania wniosków kredytowych do uruchomienia kredytu trwa ok. 7 dni roboczych. Oczywiście czas ten może się wydłużyć bądź skrócić w zależności od procesu oraz banku, który wybraliśmy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji – napisz do nas na biuro@focusfinanse.pl

 

 

opracowała Natalia Witek